Komputery

AirTag firmy Apple

Szpiegowaniem zaczął interesować się wielki koncern Apple. Urządzenie lokalizujące nie jest przecież odkryciem ameryki ale Apple postarał się, aby miało wydźwięk nowości. Jest to malutkie urządzenie do szpiegowania innych osób. Wszystko skonstruowano w oparciu o AirTag, który atakuje tam, gdzie jest wiele luk w bezpieczeństwie. Może Apple chce zwrócić uwagę na ten fakt.

Wiele użytkowników nie ma w ogóle świadomości, że jest śledzona, a nawet hakowana.
Urządzenie to nie jest nowym pomysłem ale jest niezwykle skuteczne. Będzie lokalizowała wszelkie urządzenia na świecie w rodzaju iPhone’y, iPady i MacBooki. AirTag firmy Apple będzie skanowało sieć internetową, a dostrzeżone luki w bezpieczeństwie sieci nie omieszka wykorzystać.


Malutki AirTag jest tak mały, że można nie mieć żadnej świadomości iż padło się ofiarą stalkowania. Mały krążek jest mikroskopijny, wystarczy wrzucić go do plecaka, torby, a nawet kieszeni. Osoba wcale nie musi niczego zauważać. Uwaga! Wszystkie iphony i urządzenia firmy Apple mogą być wykorzystane do śledzenia w sieci Find My. Ciekawe jak zareaguje na to prawo. Przecież stalkowanie jest karalne. Na szczęście jest wielce prawdopodobne, że się taki malutki AirTag zgubi.