Dom i ogród

Czy wiesz, jak kupić używane mieszkanie?

Większość osób uważa, że zakup mieszkania na rynku pierwotnym jest nieopłacalny. Jest to zawiązane z aktualnie panującymi wysokimi cenami nieruchomości. Wartość nowych mieszkań przekracza często kilkuletni rodzinny dochód. Z tego powodu indywidualni kupcy coraz częściej szukają mieszkań na rynku wtórnym. Wybór używanego mieszkania stanowi duże wyzwanie.


Przed ostatecznym podjęciem decyzji o kupnie, należy zainteresować się stanem prawnym i technicznym danej nieruchomości. Kupcom bez odpowiedniej wiedzy o prawach rządzących rynkiem pomocne będzie biuro nieruchomości. Profesjonalne porady i usługi specjalistów z pewnością pozwolą na bezpieczne ulokowanie oszczędności. Pracownicy biura zajmą się sprawdzeniem sytuacji prawnej i technicznej lokalu, a dodatkowo pomogą w wynegocjowaniu odpowiedniej ostatecznej ceny oraz dopełnią niezbędne formalności.


Kupno mieszkania na rynku wtórnym wymaga podjęcia wielu decyzji, których konsekwencje mogą rzutować na sytuację finansową rodziny przez wiele lat. Dlatego należy zadbać o to, by cały proces był dobrze przemyślany, co pozwoli uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i strat finansowych.