Turystyka

Dziwnów – noclegi, apartamenty nad morzem i największe atuty miejscowości

Odpoczynek nad Bałtykiem wcale nie musi wiązać się z koniecznością spędzenia urlopu w dużym kurorcie – zdecydować się można również na pobyt w mniejszej i spokojniejszej miejscowości. Przykładem takiego letniska jest Dziwnów. Apartamenty chętnie wynajmują tam osoby spragnione typowo nadmorskiego klimatu.

Dziwnów to niewielka miejscowość położona w województwie zachodniopomorskim, na Mierzei Dziwnowskiej, między Bałtykiem a rzeką Dziwną. Może pochwalić się naprawdę długą historią – pierwsze wzmianki o nim pochodzą już z XIII wieku – był to ważny punkt na szlaku handlowym łączącym Zalew Szczeciński z Bałtykiem.

Obecnie jest to miejscowość o typowo wypoczynkowym charakterze. Można tam wynająć zarówno pokoje w gospodarstwach agroturystycznych i prywatnych kwaterach, jak i nowoczesne, komfortowe apartamenty. Dziwnów pod tym względem nie ustępuje większym nadbałtyckim kurortom. Takie miejsca, jak Gardenia, spełniają oczekiwania nawet najbardziej wymagających turystów.

Na noclegi nad morzem w Dziwnowie chętnie decydują się osoby, które chcą poczuć typowy nadbałtycki klimat. Oto największe turystyczne atrakcje tej miejscowości.

Dziwnów – noclegi blisko morza, plaży i promenady

Jest wiele powodów, by odwiedzić Dziwnów – apartamenty w tej miejscowości położone są przeważnie blisko morza. Przez teren gminy przebiega aż 18 km czystych, szerokich, piaszczystych plaż, z których trzy – właśnie w Dziwnowie, w Dziwnówku i Międzywodziu – mogą pochwalić się certyfikatem „Błękitnej Flagi”, przyznawanym kąpieliskom o najwyższym standardzie.

Plaża w Dziwnowie jest oddzielona od miasta pasmem wydm. Latem działają tam różnego rodzaju dmuchańce dla dzieci, zjeżdżalnia wodna oraz inne atrakcje. Wzdłuż plaży, na grzbiecie wydm, niedawno wybudowano nowoczesną promenadę spacerową. Jest oświetlona, zabezpieczona barierkami, wyposażona w ławeczki – to dobre miejsce, by podziwiać morskie krajobrazy.

Noclegi Dziwnów – wyjątkowy most zwodzony

Jedną z największych atrakcji Dziwnowa jest most zwodzony na rzece Dziwnej. Powstał w 1994 r. Ma stalową konstrukcję i jest pomalowany na czerwono, przez co widać go już z daleka. Bardzo widowiskowy jest proces podnoszenia mostu odbywający się kilka razy dziennie – zawsze przyciąga on sporo zaciekawionych turystów.

Most łączy część Dziwnowa położoną na wyspie Wolin ze stałym lądem. Gdy jest podniesiony, przez cieśninę mogą przepłynąć statki (kanał żeglugowy ma szerokość 16 metrów). Bardzo ciekawa jest też charakterystyka rzeki Dziwnej, której nazwa wzięła się najpewniej stąd, że od czasu do czasu – gdy północne wiatry podnoszą poziom wód morskich – rzeka zachowuje się… dziwnie i nie płynie do morza, ale cofa się, wlewając morską słoną wodę do Zalewu Kamieńskiego. Dzięki temu można tam niekiedy złowić typowo morskie ryby, np. dorsza lub flądrę.

Dziwnów – noclegi z widokiem na morze i porty

Skoro Dziwnów leży nad morzem, to musi mieć również port – i ma, nawet dwa: rybacki oraz jachtowy. Port rybacki jest jednym z najnowocześniejszych w regionie, posiada bardzo bogate zaplecze gospodarze i liczne udogodnienia podnoszące komfort pracy rybaków. Obok znajduje się całoroczna marina jachtowa, przystosowana do cumowania nawet 60 jednostek o maksymalnej długości 12 metrów. Cały kompleks jest chętnie odwiedzany przez spacerowiczów.

Piękna plaża, nowoczesna promenada spacerowa, most zwodzony, malownicze porty, komfortowe noclegi – Dziwnów to ciekawe miejsce na wakacje nad Bałtykiem!