Life Style

Jak wybrać najlepsze oprawki męskie?

W dzisiejszych czasach okulary nie służą już wyłącznie do korekcji wady wzroku i przestały być wstydliwym dodatkiem do naszego codziennego wyglądu. To obecnie jeden z najistotniejszych elementów, które wspólnie składają się na nasz wizerunek, podkreślają wygląd, a także status materialny oraz pełnioną w społeczeństwie rolę. W związku z tym, wyborowi oprawek męskich należy poświęcić sporo uwagi po to, aby okulary były spójne z nami oraz odzwierciedlały naszą wizją samego siebie. Okulary korekcyjne w dużej mierze wpływają bowiem na to, jak jesteśmy postrzegani przez otoczenie.

Jaki przekaz mogą nieść ze sobą oprawki męskie?

Okulary z założenia mają posłużyć nam przez co najmniej kilka lat. Do wyboru oprawek warto więc podejść z uwagą, cierpliwością i zaangażowaniem, zwłaszcza że z ich zakupem wiąże się spory wydatek. Prawidłowo dobrane oprawki męskie są w stanie dodać nam więcej powagi, profesjonalizmu, a także sprawić, że będziemy wyglądali na bardziej inteligentnych, oczywiście pod względem wizualnym. To właśnie z tego wynika powszechnie znany w naszym społeczeństwie stereotyp inteligenta-okularnika, który może mieć także pozytywne strony, zwłaszcza jeśli na co dzień piastujemy funkcję wymagającą posiadania specjalistycznej wiedzy.

Oprawki męskie należy zawsze dobierać do siebie i do swoich indywidualnych potrzeb. W praktyce nie należy więc kierować się wyłącznie modą i aktualnymi trendami, gdyż często nijak będą się one miały do tego, czego potrzebujemy i oczekujemy od okularów. Zamiast tego, warto zastanowić się, jakie są nasze oczekiwania i co, oprócz poprawy jakości widzenia, chcemy uzyskać od noszenia okularów. Dla młodzieńczo wyglądających mężczyzn, którzy są często przez to traktowani niepoważnie, będzie to dodanie sobie powagi, dla panów o surowym wyrazie twarzy, nadanie jej większej wesołości, a dla panów, którzy mają niepozorną posturę i delikatne rysy, nadanie twarzy większej wyrazistości i charakteru.

Oprawki męskie widoczne czy bardziej dyskretne?

W dzisiejszych czasach mamy do wyboru oprawki męskie o bardzo zróżnicowanym charakterze. Jedne są bardzo widoczne i wyraziste, przez co to właśnie one wysuwają się na pierwszy plan, inne natomiast są delikatne, cienkie i praktycznie niewidoczne na twarzy, zapewniając swojemu posiadaczowi większą dyskrecję, przynajmniej jeśli chodzi o korekcję wzroku. To tylko od nas zależy, na które z nich postawimy – aby dokonać dobrej decyzji, warto zmierzyć różne pary okularów i wyłonić spośród nich swoich faworytów. Ten prosty zabieg pozwoli ocenić okularów o jakim charakterze szukamy.

Drugą, istotną kwestią, którą należy wziąć pod uwagę, jest dopasowanie okularów do kształtu naszej twarzy. Oprawki męskie dobieramy do twarzy na zasadzie kontrastu – do twarzy okrągłej lepiej będą pasowały okulary o ostrych krawędziach, a do kwadratowej okrągłe. Nie mniej istotna od kształtu oprawek jest także ich wielkość, która musi być zawsze proporcjonalna do rozmiarów twarzy. Połącznie odpowiedniego kształtu i rozmiaru oprawek sprawi, że nasza twarz będzie prezentowała się harmonijnie.