Zdrowie i Uroda

Skuteczne oczyszczanie skóry głowy

Nieprawidłowa pielęgnacja skóry głowy może wpływać na nadmierne przetłuszczanie i wypadanie włosów. Spanie w mokrych włosach i przetrzymywanie włosów w ręczniku sprzyjają problemom ze skalpem. Szampon nie jest w stanie wystarczająco oczyścić naszą skórę.


W ciągu dnia na skórze głowy osadza się mnóstwo zanieczyszczeń. Na nieprawidłowy stan skóry głowy wpływa zanieczyszczenie powietrza, jakość wody, stres oraz zła dieta. Skóra, również ta na głowie, musi być systematycznie złuszczana. Służy do tego peeling skóry głowy. Należy go wykonywać około raz na tydzień. Osoby, które nie mają problemów ze skórą głowy, również powinny wykonywać peeling w celu dogłębnego oczyszczenia i złuszczenia martwego naskórka.

Naskórek, pozostałości kosmetyków, sebum i pot tworzą na skórze warstwę krystalizacyjną. Może ona doprowadzić do zatkania mieszków włosowych i wypadania włosów.


Chociaż peelingi skalpu coraz częściej pojawiają się w drogeriach i aptekach, wciąż jest to mało popularny kosmetyk. Jeśli twoje włosy nie chcą rosnąć, warto pomyśleć o wprowadzeniu regularnych peelingów.