Life Style

Włosi też potrafią tworzyć efektowne zegarki. Poznaj markę Meccaniche Veneziane

Są zegarki, które już od lat tworzą najwyższej jakości produkty i mają bogatą historię. Oczywiście, ma ona znaczenie, ale często jest to tylko symbolika. Marka, którą chcemy dziś opisać swoją historię zapisuje dopiero od niedawna. Nie zmienia to jednak faktu, że najwyższa jakość oraz dbałość o dodatki jest czymś, co jest bliskie Włochom. Przybliżymy wam czasomierze Meccaniche Veneziane. Jakie to zegarki? Co je charakteryzuje? Aby się o tym przekonać, przeczytajcie nasz artykuł.

Dlaczego warto zainwestować w zegarek premium?

Tak postawione pytanie można by było zamknąć w jednym zdaniu – bo to gwarancja jakości. Nikt z nas nie chce przecież kupować zegarka, który za kilka miesięcy albo i szybciej ulegnie zniszczeniu. Jest to pewna inwestycja, która w przyszłości nawet może być przyczynkiem do łączenia pokoleń. W przypadku luksusowych zegarków zdarza się, że zegarek trafia z ojca na syna, a ta tradycja jest kontynuowana. Sprawia to, że prawdziwie męskie więzy się łączą i są to prezenty, które mają nie tylko wartość materialną, ale i również sentymentalną.

Zegarki premium odznaczają się dbałością o każdy detal zarówno pod kątem estetyki oraz jakości, która jest nawet bardziej istotna. Niektóre z nich ocierają się o maestrię konstruktorską. Można nawet powiedzieć, że jest to inwestycja, która w przyszłości może się zwrócić. Może się okazać, że po latach taki produkt jest wart naprawdę dużych pieniędzy i będzie dobrym przyczynkiem do poczynienia pewnych inwestycji. Zegarki Meccaniche Veneziane są dopiero na początku tej drogi, ale wydaje się, że marka jest skazana na sukces. 

Zakup takiego zegarka nie musi wiązać się tylko i wyłącznie z jego luksusowym wyglądem, choć zapewne spora grupa właśnie tak myśli. To mogą być również sportowe zegarki, które wykorzystują coraz to nowszą technologię. Samo słowo „premium” odnosi się do jakości, a tę zapewnia wielu producentów z całego świata.

Zegarek Meccaniche Veneziane – włoskie dodatki najwyższej klasy

Mówiąc o luksusowych zegarkach raczej nie wskazujemy na Włochów, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak właśnie miało się stać. Warto powiedzieć parę zdań o tym, że Wenecja ma duże zasługi dla włoskiej sztuki zegarmistrzowskiej. Nigdzie indziej, jak właśnie w Wenecji po raz pierwszy stanął zegar miejski, który zachwyca mieszkańców już od XIV wieku. Czas zerwać z pewną pasywnością włoskich marek na rynku produkcji zegarków. W końcu Włosi są znani przede wszystkim z dobrego poczucia stylu, ekspresywności oraz pewnością siebie. Właśnie te cechy mają odznaczać markę Meccaniche Veneziane. Historia co prawda rozpoczęła się w 2017 roku, ale przecież za 100 lat będziemy mówić już o ponad 100-letniej tradycji. To tylko cyfry, a liczy się coś innego.

Marka dopiero musi pracować na uznanie klientów, ale można zauważyć, że Włosi wzięli się na poważnie do roboty. Zegarki z serii Arsenale to produkty przeznaczone dla panów statecznych, którzy cenią sobie stabilizację, również jeżeli chodzi o paletę kolorów. Nie chodzi nam o powagę wynikającą tylko i wyłącznie z wieku, ale przede wszystkim stania twardo na ziemi. Wenecja słynie nie tylko z gondol, ale i również stocznia i zbrojownia Arsenał w Wenecji, w której budowano okręty wojenne. Ma być to przywołanie ducha bojowego, którego każdemu panu nie powinno zabraknąć. Zegarek Meccaniche Veneziane to nie tylko piękny wygląd, ale i mechanizmy z naciągiem automatycznym kaliber MV145 dostarczane od Seiko charakteryzujące się ogromną precyzją.

Wenecka tradycja – zegarki Meccaniche Veneziane

Meccaniche Veneziane Redentore nawiązuje do słynnego architekta Andrei Palladio, który był przedstawicielem neoklasycyzmu w XVI wieku. Ten kierunek wyraźnie jest zauważalny w zegarkach, które posiadają mechanizm z naciągiem automatycznym kaliber MV285. Te luksusowe zegarki charakteryzują się bardzo często jednolitymi kolorem paska czy bransolety z kopertą, ale również żywymi kolorami, które na pewno zainteresują większość mężczyzn.

Ostatnią serią, którą chcemy wam przybliżyć jest Nereide. Jako, że przy poprzednich nie mogło zabraknąć włoskich aspektów, to i tym razem nazwa odwołuje się do podwodnej łodzi wojennej. Właśnie ideały wojenne powinny być bliskie właścicielom tych zegarków, które zawierają w sobie ogromne pokłady męskości i sprawiają, że mężczyzna czuje się bardziej pewny siebie i męsko. Mechanizm automatyczny kaliber MV285, który posiada funkcję stop sekundy oraz rezerwę chodu, która wynosi aż 44 godziny z pewnością dodaje reprezentatywności zegarkowi. To gwarancja posiadania czasomierza na lata i jego skutecznego działania.

Co będzie dalej z Meccaniche Veneziane?

Marka przez raptem parę lat istnienia zdążyła odcisnąć swoje piętno w świecie zegarków. Odwoływanie się do faktów z włoskiej historii pomogło zachować Włochom tożsamość narodową, ale na pewno posiadacze zegarka, którzy nie są w żaden sposób związani z tym krajem, również docenią ich piękno. To marka, którą bezproblemowo można polecić każdemu fanowi sztuki zegarmistrzowskiej.