Turystyka

Z wizytą w Kadynach

Kadyny są jedną z ciekawszych miejscowości, którym warto poświęcić swój czas w trakcie wycieczki po okolicach Elbląga. Dzieje tej miejscowości są dość długie. Pierwotnie mieścił się tu gród Pomezanów, później władali nią Krzyżacy. Z czasem Kadyny stały się miejscowością znaną z letniej rezydencji Hohenzollernów, którzy chętnie spędzali tu wolny czas.

Do dziś ich pałac jest główną atrakcją w Kadynach. W okresie międzywojennym mieściło się tu muzeum, obecnie pałac jest własnością prywatną i służy jako hotel. Na terenie kompleksu pałacowego czekana gości piękny park oraz kolejna atrakcja, dzięki której Kadyny doskonale sobie radzą w branży turystycznej. To stadnina koni, przyciągająca w okolice Elbląga miłośników aktywnego wypoczynku w siodle.

W Kadynach zachowała się też Fabryka Majoliki, założona przez Hohenzollernów pod koniec XIX stulecia. Wszystkie te atrakcje sprawiają, że wizyta w Kadynach może na każdym z nas zrobić ogromne wrażenie, a czas spędzony w tej miejscowości nie będzie czasem straconym.